Úrok je podstatnou částí smlouvy o úvěru. Jedná se v podstatě o cenu, kterou platíte úvěrujícímu za to, že Vám poskytnul určité finanční prostředky. Tyto úroky nelze zaměňovat s úroky z prodlení, které je dlužník povinen platit jen v případě, že bude v prodlení se splácením peněžitého dluhu. Úroky z prodlení mají sankční povahu a mohou dosáhnout...

Při výběru poskytovatele úvěru je důležité zjistit si o daném subjektu co nejvíce informací. V praxi se bohužel vyskytují i případy, kdy někdo nabízí úvěr či zápůjčku s úmyslem podvést klienty a nezákonně se obohatit na jejich úkor. Vyhledáte-li si nejprve o svém potenciálním poskytovateli úvěru dostupné údaje, není to sice stoprocentní záruka jeho...

Je-li pro podnikatele úvěr v bance obtížně dosažitelný, může se obrátit na jiné poskytovatele úvěrů, kteří peníze půjčí při splnění méně přísných podmínek. Článek seznamuje čtenáře s možnými riziky souvisejícími se zapůjčením finančních prostředků pro podnikatele od jiných subjektů než od bank a uvádí doporučení jak jim předcházet.

Pravidelná přiznání k různým typům daní bývají pro daňové poplatníky noční můrou. Portál BusinessInfo.cz proto pro podnikatele připravil přehled, jaké dokumenty, v jakých termínech a jakou formou musejí finančnímu úřadu odesílat.

Podnikatelé se musejí v roce 2018 vypořádat s celou řadou změn. Novela zákona o EET, evropské nařízení na ochranu osobních údajů GDPR, čerstvá novela insolvenčního zákona, výrazné zvýšení minimálních záloh na zdravotní a sociální pojištění, novinky v daních. To vše a mnoho dalšího najdete ve speciálu BusinessInfo.cz.

Zadejte svůj email, pokud chcete dostat upozornění na nový článek: